Žádná zvláštní úmrtnost po očkování na Novém Zélandu z dat nevyplývá, tvrdí čeští matematici
Matematik a zakládající člen Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků Tomáš Fürst zkontroloval uniklá novozélandská data.
V údajích nenacházím žádné důkazy o úmrtnosti související s očkováním. Nic v údajích neukazuje na neobvyklý vzorec variability mezi jednotlivými šaržemi,” vyjádřil se po analýze uniklých novozélandských dat matematik Tomáš Fürst.
Uniklá data měla ukazovat na úmrtí více než 10 milionů očkovaných
Statistik Barry Young, který pracoval pro novozélandskou vládní zdravotní agenturu, předal 8. listopadu 2023 bývalému sériovému podnikateli v oblasti technologií a vynálezci optické myši Steve Kirschovi anonymizovaná data, která měla údajně ukazovat, že vakcíny Covid-19 vedly k úmrtí více než 10 milionů lidí.
Milionář Steve Kirsch byl požádán, aby tato data odtajnil až 30. listopadu, aby měl whistleblower čas vyřešit logistiku, jak budou tyto údaje zveřejněny. Kirsch závazek dodržel a se souhlasem whistleblowera data do té doby sdílel pouze s hrstkou svých kolegů včetně profesora Normana Fentona a jeho spolupracovníků ve Velké Británii.
Zatčení Barryho Younga
Šestapadesátiletý Barry Young byl bezprostředně po zveřejnění dat obviněn z jejich krádeže a v neděli 3. prosince zatčen. Hned další den, v pondělí 4. prosince, pak dvakrát stanul před okresním soudem ve Wellingtonu, kde byl obviněn z nečestného přístupu k údajům o očkování, přičemž maximální trest je až sedm let odnětí svobody. K tomuto činu se Young zatím nepřiznal.
Publicista Steve Kirsch se později vyjádřil:
"Za poslední měsíc jsem s Barrym mnohokrát mluvil. Obvinění jsou neopodstatněná. Bylo naprosto jasné, že jeho záměrem při úniku dokumentů bylo odhalit zločin (zabití z nedbalosti), kterého se dopouští ministerstvo zdravotnictví NZ, a zachránit životy."
Podle Kirsche také žádný novozélandský zákonodárce nemá zájem o nezávislé vyšetřování.
Úmrtí více než 1 osoby na 1000 dávek
Údaje na úrovni záznamů o datu očkování/úmrtí byly dle Kirsche analyzovány pomocí standardní analýzy časových řad kohort. Z dat lze údajně vyvodit, že celkově vedly mRNA vakcíny k předčasnému úmrtí více než 1 osoby na 1000 dávek v průměru za všechny dávky.
Profesor řízení rizikových informací londýnské univerzity královny Marie Norman Fenton se po vlastní analýze dat vyjádřil:
„Pokud je tento soubor údajů skutečnou, nezkreslenou a reprezentativní podskupinou očkovaných, pak je potenciálně jedním z nejdůležitějších veřejně dostupných souborů údajů pro zkoumání bezpečnosti kovidových vakcín, a to i přes zásadní omezení dané absencí údajů o neočkovaných. Poskytuje důkazy o nedostatečné bezpečnosti vakcíny. Některé závěry vyvozené z těchto údajů by však byly zmatené, pokud by byla pravdivá tvrzení, že obsahuje nepřiměřený počet úmrtí očkovaných. Steve Kirsch neochvějně tvrdí, že k takovému zkreslení nedochází, protože jde o kompletní záznam všech očkování "placených za dávku". Pokud má Steve v tomto ohledu pravdu, pak jsou jeho závěry o důkazech o nedostatečné bezpečnosti opodstatněné.“
Nic takového z dat podle českých matematiků nevyplývá
Redakce Reportérů on-line data, která Kirsch na svém serveru poskytuje volně ke stažení, získala a předala zakládajícímu členu Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků Tomáši Fürstovi, který vypracoval vlastní analýzu a nechal ji zkontrolovat svými kolegy.
“I když neznám mechanismus generování dat, nepochybuji o tom, že údaje jsou pravé a popisují nereprezentativní vzorek přibližně poloviny očkované populace Nového Zélandu. V údajích nenacházím žádné důkazy o úmrtnosti související s očkováním. Nic v údajích neukazuje na neobvyklý vzorec variability mezi jednotlivými šaržemi,” vyjádřil se po analýze uniklých novozélandských dat matematik Tomáš Fürst.
Sdružení SMIS kritizovalo reakci české vlády na pandemii
Sdružení SMIS se na svých internetových stránkách označuje jako “sdružení specialistů v oboru laboratorní diagnostiky a práce s daty, jehož hlavním posláním je propagace a popularizace správných analytických a statistických postupů mezi zdravotnickou i laickou veřejností”.
Od počátku pandemie toto sdružení kritizovalo některá opatření, která zaváděla česká vláda na doporučení odborníků z iniciativy SNÍH. SMIS například upozorňovalo, že pozitivní výsledek PCR testu na Covid neznamená nutně, že je člověk nemocný, a naopak negativní výsledek neznamená nutně, že je zdráv. Od počátku také vyvracelo tvrzení, že vakcíny zabraňují šíření viru.