Playback speed
×
Share post
Share post at current time
0:00
/
0:00
Transcript

Organizace islámské spolupráce chce zavést v EU "zákony proti rouhání", tvrdí právník

Každý, kdo v Evropě kritizuje masovou migraci z muslimských zemí, bude EU obviněn z „náboženské nenávisti“ a může být pronásledován, sdělil Paul Coleman na konferenci v Londýně.

Londýnská redakce britského zpravodajského webu UnHerd hostila v červenci tohoto roku konferenci Westminster Free Speech Forum, jejímž tématem byla svoboda slova a tisku. Na konferenci se sešlo více než 50 novinářů, vydavatelů, akademiků, poslanců, filantropů a aktivistů za svobodu slova, aby diskutovali o problému stále se rozšiřující cenzury v západních demokraciích.

Paul Coleman, právník z Alliance Defending Freedom, se ve své prezentaci vyjádřil, že snahy o cenzuru, které probíhají v Evropské unii, jsou “jen špičkou ledovce”. Tato cenzura je založena na „myšlence, že informací je prostě příliš mnoho a je třeba je kontrolovat,“ sdělil.

„Běžný člověk na ulici nemá představu o tom, jak obrovské jsou byrokratické struktury těchto mezinárodních institucí..... Díky Covidu se WHO [Světová zdravotnická organizace] dostala do povědomí všech lidí. Ale WHO v rámci systému OSN je jen taková malá položka. Nic víc,” dodal Coleman.

Podle Colemana je znepokojující, že OSN a EU vytvořily alianci s 57 muslimskými státy, které jsou členy Organizace islámské spolupráce, a požadují masovou globální cenzuru. „Je to hlavní motor cenzury,“ sdělil Coleman, “protože se snaží v podstatě vytvořit v západním kontextu globální zákony proti rouhání.“

Každý, kdo v Evropě kritizuje masovou migraci z muslimských zemí, může podle Colemana být v budoucnu Evropskou unií obviněn z „náboženské nenávisti“ a může být za své názory pronásledován. „To, o co se EU snaží, je učinit z nenávistných projevů unijní zločin. To znamená, že je vymahatelný na celém kontinentu,“ sdělil Coleman.

Nenávistné projevy mohou být dle právníka v budoucnu “závažným trestným činem” a mohou být rovnocenné s trestnými činy, jako je obchodování s lidmi a terorismus.

Coleman předložil grafy a tabulky ukazující systém organizací v rámci EU a OSN, které mají na starosti cenzuru. „Každá položka na obrazovce má rozpočet od desítek milionů až po miliardy,“ sdělil. „Je to nesmírně složitý systém, který denně chrlí prostřednictvím svých výborů a komisí zprávy a studie.“

Coleman také sdělil, že v systému organizací nachází určitý vzorec.

„Myslím, že tyto kroky vidíme v každé části světa. První krok: je vyhlášena domnělá hrozba. Ať už je to cokoli. Může to být Rusko, které ovlivňuje naši demokracii tady nebo v Evropě nebo cokoli jiného. Hrozba je vždy na vzestupu. Odvolávají se na studie nevládních organizací /.../ A pak se oznámí nejasné plány, jak hrozbě čelit.“

Michael Shellenberger, který konferenci spolupořádal, připomněl, že kauza Twitter Files odhalila také masové cenzurní operace amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) a údajně bývalých členů CIA, kteří přímo uvnitř společnosti Twitter řídili během pandemie „moderování obsahu“. DHS také využívalo k masové cenzuře think-tanky napojené na zpravodajskou komunitu. Tzv. Cyber Threat Intelligence League v rámci DHS vytvořila příručku pro cenzuru na základě amerických vojenských operací v zahraničí.

Informátor týmu kolem Twitter Files také loni poskytl celou řadu dokumentů, které dokazují, že zaměstnanci a dodavatelé amerických a britských vojenských a zpravodajských služeb použili taktiku boje proti terorismu a jejím přizpůsobením vytvořili plány kontroly informací, které zahrnovaly cenzuru, debanking a blokace napříč platformami. Stanfordská organizace Election Integrity Partnership a The Virality Project pak přímo spolupracovaly s vládou USA na cenzuře obsahu týkajícího se voleb a pandemie.


Thanks for reading Reportéři on-line! Subscribe for free to receive new posts and support our work.