John Leake: Proč je vláda Spojeného království tak hrozná?
Investice bývalého premiéra Rishiho Sunaka do společnosti Moderna je symbolem groteskního globalistického šikanování britského establishmentu.
Překlad původního článku ze serveru thefocalpoints.com
Často jsem si říkal, že od lorda Salisburyho, posledního premiéra za vlády královny Viktorie, který zemřel v roce 1902, neměla Velká Británie žádného dobrého vůdce.
Lord Salisbury (Robert Arthur Talbot Gascoyne-Cecil) byl rozvážný a rozumný muž, který chápal, že většina ambiciózních plánů, které lidé ve vládě podniknou, pravděpodobně ztroskotá. Uvědomoval si pošetilost uzavírání spojenectví s evropskými kontinentálními mocnostmi, a proto zastával politiku „skvělé izolace“. Jeho pesimistický pohled na vládní intriky byl obsažen v krédu:
Ať se stane cokoli, bude to k horšímu, a proto je v našem zájmu,
aby se toho stalo co nejméně.
Jsem si jist, že lord Salisbury by byl zděšen téměř každým významným rozhodnutím, které britská vláda od jeho smrti učinila, zejména hrubým nezvládnutím záležitostí na evropském kontinentu v prvním desetiletí 20. století. Zbytečné spojenectví britské vlády s Francií a Ruskem a její zbytečně nepřátelský postoj vůči Německu byly, zdá se mi, přinejmenším pošetilé, a spíše krvavé, zvláště když si uvědomíme, že britská královská rodina pocházela z Německa. Císař Vilém II. byl Viktoriin vnuk.
Zacházení britské vlády s mladými muži během první světové války - nahnání milionů z nich do studených, blátivých, vodou a krysami zamořených zákopů, kde byli vystaveni nepřetržitému dělostřeleckému ostřelování - mi připadá jako jedno z nejnehoráznějších zneužití lidských bytostí, jakého se kdy lidé dopustili.
Ačkoli je Churchill často zbožňován jako velký britský vůdce 20. století kvůli svým strhujícím projevům během druhé světové války, není mi jasné, zda některá z jeho rozhodnutí vycházela z nějaké zvláštní prozíravosti nebo soudnosti. Poté, co Neville Chamberlain 3. září 1939 vyhlásil válku nacistickému Německu, se Churchill stal prvním lordem admirality - tuto funkci zastával v době, kdy se královské námořnictvo pokoušelo bránit Norsko před německým námořnictvem. Tato operace skončila katastrofou 8. června 1940, kdy německé křižníky Scharnhost a Gneisenau dostihly v Norském moři britskou letadlovou loď HMS Glorious a její dva doprovodné torpédoborce Acasta a Ardent a všechny tři lodě potopily, přičemž zahynulo 1 519 britských námořníků. Přestože Churchill stál v čele námořnictva, byl to premiér Chamberlain, kdo za tento incident schytal flastr a rezignoval, čímž přenechal svůj úřad Churchillovi.
Chamberlain vyhlásil Německu válku, protože napadlo Polsko, které hodlalo využít jako nástupiště pro invazi do Sovětského svazu. Paradoxem tohoto rozhodnutí bylo, že spojenec Velké Británie, Sovětský svaz, napadl Polsko šestnáct dní po německé invazi. Na Jaltské konferenci v únoru 1945 Churchill souhlasil s tím, že Polsko a zbytek východní Evropy zůstanou pod faktickou kontrolou Josifa Stalina.
Zdá se mi, že příšerné britské vedení dosáhlo s Tonym Blairem nového vrcholu a od té doby je stále příšernější. S Rišim Sunakem možná dosáhlo své groteskní globalistické apoteózy. Po práci u Goldman Sachs Sunak spoluzaložil hedgeový fond registrovaný na Kajmanských ostrovech (aby se vyhnul placení daní) s názvem Theleme Partners.
Spolu se svým francouzským spoluzakladatelem Patrickem Degorcem fond zřejmě pojmenovali podle opatství Thélème - fiktivní instituce, která se objevuje v knihách mnicha Françoise Rabelaise ze 16. století. Obyvatelé opatství se řídí heslem „Dělej, co chceš“. Toto heslo převzal ve 20. století anglický okultista Aleister Crowley, který svůj filozofický systém nazval Thelema.
Společnost Theleme Partners byla jedním z prvních investorů do farmaceutické společnosti Moderna (v době, kdy měla pouhých deset zaměstnanců). Kdoví, zda Degorce dostal investiční tip od svého francouzského kolegy, generálního ředitele společnosti Moderna Stephana Bancela.
Když Sunak v roce 2013 z Theleme Partners odešel do politiky, jeho podíl ve fondu byl vložen do slepého trustu, ale těžko uvěřit, že nevěděl, že si fond ponechal obrovskou (500 milionů dolarů) pozici ve společnosti Moderna.
V době, kdy působil jako kancléř státní pokladny, podepsala jeho vláda smlouvu na 5 milionů dávek vakcíny Moderna. Krátce poté, co se Sunak stal v roce 2022 premiérem, podepsala jeho vláda se společností Moderna desetileté investiční partnerství „na vybudování nejmodernějšího výrobního centra vakcín se schopností vyrábět až 250 milionů vakcín ročně“.
Jinými slovy, Sunak je klukem z plakátu pro typ „mladého globalistického vůdce“, který těží z „partnerství veřejného a soukromého sektoru“ mezi chlapíky, kteří ovládají veřejné finance, a jejich kumpány z finančně-farmaceutického průmyslu.
V letech 2020-2022 byly mRNA vakcíny v britských vládních kruzích v kurzu. Nyní posílá miliardy nikým nevolené ukrajinské oligarchii, která má za sebou dobře zdokumentovanou historii praní špinavých peněz a dalšího gangsterského vydírání.
Rozhodujícím faktorem umožňujícím tento druh šikany je nápadné ohlupování britské veřejnosti, která je nyní možná ještě nevzdělanější a s vymytými mozky než americká veřejnost. Výsledky v Londýně jsou jasně patrné. Lidé jako Rishi Sunak a jeho globalističtí kumpáni vydělávají miliony na podezřelých obchodech se společností Moderna, která profituje z britské politiky „čisté nuly“, a s ukrajinskými oligarchy. Žijí v nóbl částech města, obědvají v báječných restauracích a navštěvují nádherné obchody v Mayfair.
Většina Londýňanů, kteří platí daně - lidé, kteří nemají hedgeové fondy se sídlem na Kajmanských ostrovech -, se snaží zaplatit za bydlení ve čtvrtích, které jsou ponuré a bezútěšné.