COVID-19 na rozdíl od očkování nezpůsobuje myokarditidu, tvrdí studie
Skupina vědců zkoumala srdce zemřelých osob na COVID-19 a dospěla k závěru, že virus neinfikuje srdce a nezpůsobuje myokarditidu.
Skupina vědců zkoumala srdce zemřelých osob na COVID-19 a dospěla k závěru, že virus neinfikuje srdce a nezpůsobuje myokarditidu. Popřela tak tvrzení, která nejen ve Spojených státech často zaznívala jako argument pro očkování, že infekce SARS-CoV-2 způsobuje více myokarditidy než vakcíny proti COVID-19.
“Pokud by infekce SARS-CoV-2 způsobila myokarditidu neboli zánět srdeční svalové tkáně, pak by se to projevilo při pitvě ve smrtelných případech u osob nakažených COVID-19. Poloni a spol. speciálně zkoumali srdce smrtelných případů COVID-19 a dospěli k závěru, že virus srdce neinfikuje,” píše lékař Peter Mccullough ne serveru Substack.
“Nejcharakterističtějšími patologickými rysy COVID-19 byly hojnost T-lymfocytů a mikrotrombóza v plicích a příslušná hyperaktivace mikroglií v mozkovém kmeni,” uvádí studie.
V jiné pitevní studii zkoumající smrtelnou pneumonii v důsledku onemocnění COVID-19 zjistili vědci zánět malých kapilár obsluhujících srdce, tzv. endoteliitidu, ale nikoliv zánět samotné tkáně srdečního svalu.
“Tím se COVID-19 liší od chřipky, u které nebyl zjištěn zánět cév ani srdečního svalu. Důležité však je, že Maccio u případů COVID-19 nenašel myokarditidu,” píše lékař Peter Mccullough.
McCullough byl v jiné souvislosti již dříve agenturou AFP, která provádí ověřování faktů pro Facebook, označen na šiřitele dezinformací. Stanoviska agentury AFP k bezpečnosti vakcín se rozcházejí s oficiálními stanovisky Státního úřadu pro kontrolu léčiv, který ve dvou případech plošné očkování těmito látkami nedoporučil.
“V úvodu porady centrálního řídícího týmu, Irena Storová všem přítomným opakuje stanovisko svého úřadu, že povolit plošné očkování 4. dávkou vakcín Pfizer/Biontech a Moderny všem od osmnácti let nedoporučuje. Opakuje mj., že data o bezpečnosti neexistují.”
Zdroj: InFakta.cz